rektal ozon tedavisi

Rektal Ozon Tedavisi

Rektal ozon tedavisi vücuda bağırsak mukozasından emilim yoluyla doğrudan ozon verilmesi olarak tanımlanabilir. Rektal ozon uygulaması, rektal bölgedeki fissür, fistül, hemoroid gibi hastalıklarda, erkeklerde prostat, kadınlarda jinekolojik hastalıklarda ve kanserin bu bölgede ortaya çıkması gibi durumlarında tedaviye destek olarak önerilir.

Ozon tedavisini İstanbul Bakırköy’de bulunan kliniğimizde birçok faklı türünü uygulamaktayız.

Rektal Ozon Tedavisi Size Nasıl Fayda Sağlar?

Rektal ozon tedavisinde ozon molekülleri, besinler veya makattan fitil şeklinde verilen ilaçlarda olduğu gibi bağırsak cidarında bulunan hücreler tarafından emilerek kana karışır. Bağırsaktan emilerek kana karışan bütün besinler ve kimyasallar gibi ozon da dolaşımla doğrudan karaciğere gider.

Ozon, karaciğerden geçerken tüm hücreler ozon ile temas etmiş olur. Bu temas sırasında hücrelerin antioksidan kapasiteleri yükselir. Karaciğerde iltihabi bir süreç (hepatit) bulunuyorsa bu iltihabi bir süreç geriler. Buna bağlı olarak karaciğer enzimleri normale döner ve virüs yükü anlamlı derecelerde azalır.

Rektal Ozon Uygulaması

  • Zararlı bakterileri, virüsleri, mantarları ve protozoayı ortadan kaldırır
  • Oksijen Metabolizmasını uyarılır.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Enflamasyon şiddeti azalır.

Rektal Ozon Nasıl Uygulanır?

Uygulama, hasta mahremiyetine özen gösterilerek, hasta en rahat koşula getirilerek, rektal yoldan uygulanmaktadır. Bu işlem herkes tarafından rahatlıkla tolere edilebilir. İşlem esnasında ozona dayanıklı tek kullanımlık özel sarf malzemeleri kullanılır.

0/5 (0 Reviews)