Diyabetik Ayak

Şeker Hastalığı (Diyabetes mellitus), kronik bir hastalıktır ve bu hastalık tüm vücut sistemlerinde hasara neden olabilmektedir.

Diyabete bağlı vücutta oluşan komplikasyonlar uzun sürede ortaya çıkmaktadır. Böbrekler, sinirler ve göz komplikasyonları gibi. Ancak ayak yaraları ani olarak görülebilir ve hızlı ilerler. Bir anda ayağı ve hayatı tehdit eden bir boyuta ulaşabilir.

Ozon Tedavisi Nasıl Yapılır

Ekstremitelerde bulunan ve iyileşmeyen yara gibi durumlarda, hasarın bulunduğu bölgeye ozon lokal olarak uygulanır. Torba içine alınan ekstremiteye ozon gazı direkt olarak verilir.

Bu yöntem bölgede bulunan enfeksiyon odaklarını ortadan kaldırmakla kalmayıp yaranın da iyileşmesini hızlandırır. Majör ozon terapisiyle beraber uygulandığında çok olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Ozon Tedavisi İstanbul

Ozon tedavisi birçok rahatsızlığın tedavisinde başarı ile uygulanmaktadır. Kan hücrelerini yeniler ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Rektal Ozon Tedavisi

Rektal ozon tedavisi bağırsak mukozasından doğrudan ozon verilmesi ilkesine dayanmaktadır. Bağırsaktan emilim ile ozon doğrudan karaciğere ulaşır ve antioksidan kapasitesini yükseltir.

Ozon Tedavisi

Ozon tedavisi özellikle son dönemde bağışıklık sistemine katkıda bulunması ve virüslere karşı etkili olması ile hastalar tarafından tercih edilmektedir.